google.com, pub-8385755478248969, DIRECT, f08c47fec0942fa0

sobota, 15 lipca 2017

Uwaga na dziwne telefony! Legendy miejskie 2017

Legendy miejskie to temat, który zaskakuje co rusz. Tym razem możemy poznać nową opowieść dzięki serwisowi wokolzamoscia.pl.


Okazuje się, że oszuści znaleźli nowy sposób, aby wyłudzać pieniądze od niczego nieświadomych ludzi. Okazuje się, że typowy telefon od nieznajomego może kosztować nas bardzo dużo.


W sytuacji w której zadzwoni do nas nieznajomy numer i powie „Czy słyszysz mnie dobrze? Jeżeli tak jest, to proszę odpowiedzieć – tak„. Policja alarmuje, niezwłocznie rozłącz się i powiadom o tym najbliższy posterunek policji.

To początek rozmowy, w której możemy zostać zapytani o korzystanie z internetu, posiadanie telefonu komórkowego czy ubezpieczenia na życie. Oszuści, którzy nagrywają rozmowę wykorzystują potem nasze poprawne odpowiedzi do zaciągania pożyczek przez telefon.

Oszuści wykorzystują Twój głos i podkładają go pod swój skrypt, w ten sposób zaciągają pożyczki lub dokonują zakupy na Twoje konto! Niestety ale bardzo często nawet nie jesteśmy świadomi, że zostaliśmy oszukani. Dowiadujemy się dopiero wtedy, kiedy otrzymujemy wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej.

Czy ta legenda miejska jest prawdziwa? Trudno doszukiwać się wypowiedzi przedstawiciela policji ze stopnia, imienia i nazwiska. Skomplikowanym wydaje się wykorzystanie jednego słowa nagranego przez telefon do wzięcia pożyczki choć istnieją różne firmy, które nie potrzebują nawet numeru PESEL do rozdawania pieniędzy.

Informacja pochodzi ze strony wokolzamoscia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz