google.com, pub-8385755478248969, DIRECT, f08c47fec0942fa0

niedziela, 7 lutego 2021

Dziwne legendy miejskie. Opowieść o IQ

Jak sprawdzić, jakie jest Twoje IQ? Legenda miejska, którą przeczytasz za chwilę mrozi krew w żyłach i sprawia, iż człowiek zaczyna tracić wiarę w ... człowieka.


Ta legenda miejska to opowieśćo nauczycielce z Chicago, która odchodzi na emeryturę. Myślisz sobie, że czeka na to z utęsknieniem? Pewnie tak, ale jest jeden problem.

Cała jej kariera to nieustające sukcesy i wybitni uczniowie. Nagrody, podziękowania i utwierdzanie w sensie pracy. Ostatni jednak rocznik był ... inny. Uczniowie nie słuchali się, wykazywali brak zaangażowania i chęci do nauki.

Bohaterka opowieści postanowiła (nielegalnie) sprawdzić wyniki testu IQ tychże uczniów znajdujące się w gabinecie dyrektora. Co się okazało? Liczby były fascynująco ... duże - zdecydowanie większe niż poprzednich roczników. 

Bohaterka opowieści podkręca więc tempo i wymagania w tej klasie a za sukcesy uczciwie chwali i nagradza. Klasa kończy naukę z wieloma osiągnięciami. Nauczycielka zaś postanawia na sam koniec przyznać się do (nielegalnego) sprawdzenia IQ uczniów w rozmowie z dyrektorem.

Niestety okazuje się, że to nie było IQ a ... numery szafek każdego z uczniów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz