google.com, pub-8385755478248969, DIRECT, f08c47fec0942fa0

czwartek, 11 lutego 2021

Popularne legendy miejskie. Wycinają nerki

Wyobraź sobie, że budzisz się w hotelowym pokoju w wannie pełnej lodu. Przed tobą wisi kartka z napisem: Dzwoń na pogotowie. Wycięliśmy ci nerki - zostało niewiele czasu, bo umrzesz. Obok wanny naładowany telefon. Co robisz?


Schemat działania legendy miejskiej


Od pewnego czasu w Wejherowie, Krynicy czy Bielsku krąży plotka. Głosi, że w mieście działa mafia, specjalizująca się w pozyskiwaniu organów - najczęściej są to nerki. Ofiarą bandytów padają młode dziewczyny nieświadome zagrożenia. 

Źli ludzie najpierw usypiają ofiary na dyskotekach, potem przewożą do przygotowanego wcześniej pokoju hotelowego, gdzie usuwają nerki zostawiając swoją ofiarę w wannie pełnej lodu. Inna wersja tej legendy miejskiej głosi, iż ofiary przewożone są do klinik współpracujących z bandytami i zapewniającymi im alibi. 

Różne wersje organowej legendy


Niektóre wersje legendy miejskiej zawierają tragiczny finał takich akcji. Bandyci nie zadają sobie trudu i ofiary porzucają powodując ich bolesną śmierć.

Legendy miejskie a Patryk Vega


Jak dotąd nikt nie potwierdził działania takich osób. Ostatnio jednak tematu handlu organami podjął się Patryk Vega w filmie "Oczy diabła". Widzowie oceniają jednak tą produkcję w kategorii kolejnych filmów reżysera zawierających wszystkie możliwe motywy z legend miejskich świata.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz