google.com, pub-8385755478248969, DIRECT, f08c47fec0942fa0

niedziela, 27 września 2020

Legendy miejskie USA. Wrota do piekła

Jak wejść do piekła? Według niektórych w USA są tajemnicze wrota pozwalające na ten szalony pomysł. A zaczęło się w latach 50. Powszechnie przyjęta historia Hell's Gate Bridge zaczyna się w latach pięćdziesiątych XX wieku. Świeżo upieczeni małżonkowie przejeżdżali przez most myśląc już, co będą robić w swoim łóżku :) Niestety chwila uniesień i nieuwagi sprawiła, iż kierowca stracił panowanie nad kierownicą. Samochód runął do rzeki. Oboje utonęli.

Narodziny legendy miejskiej


Z Hell's Gate Bridge wiążą się dwie legendy miejskoe - jedna mówi o tym, że jeśli podjedziesz samochodem na środek mostu i wyłączysz światła to zmarła para w magiczny sposób pojawi się w Twoim samochodzie i zostawi mokrą plamę na siedzeniu. Tylnym siedzeniu. Jeśli będziesz miał mniej szczęścia zmarły chwyci cię za szyję i spróbuje udusić.

Wrota do piekieł


Druga z legend miejskich -  ta, od której pochodzi nazwa mostu to przekonanie, że jeśli przejedziesz przez most i spojrzysz przez ramię zobaczysz ... portal do piekła ogarniętego płomieniami. Wiele wypadków na tym moście skończyło się tak, że ... nigdy nie odnaleziono ciał ofiar. Co się z nimi stało? Możemy tylko gdybać..

Władze walczą z legendami miejskimi


Aby powstrzymać łowców duchów i znudzonych nastolatków szaukających portalu do piekła Hell's Gate Bridge jest zamknięty dla samochodów. Trzeba dodać, iż jest w tak złym stanie, iż nawet chodzenie po nim gwarantuje szybkie przejście na tamten świat. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz