google.com, pub-8385755478248969, DIRECT, f08c47fec0942fa0

piątek, 31 grudnia 2021

Legendy miejskie | Pająki wykluwają się z ciała sąsiada

To jedna ze straszniejszych legend miejskich, której popularność zmalała w dobie pandemii. Nie podróżujemy bowiem tak często do egzotycznych zakątków globu.


Pająk w ranie?

W tej legendzie zazwyczaj możemy przeczytać historię młodego człowieka, który podczas pobytu w kraju Ameryki Południowej (czasem jest to Brazylia, innym razem Wenezuela) zostaje ugryziony przez pająka bądź mrówkę. Ukąszenie nie jest śmiertelne bo ukąszony (sic!) sprawdził to w odpowiednim przewodniku. Kiedy jednak przychodzi do powrotu do domu ofiara doświadcza „wylęgania się” z jego rany małych pająków bądź mrówek. Podczas wizyty u lekarza ten stwierdza, iż w życiu nie widział nic straszniejszego.

Czy mrówka wylęgająca się z rany jest możliwa?

Z naukowego punktu widzenia człowiek może być nosicielem pasożytów z tasiemcem i wszami na czele. Czy jednak może posiadać w sobie "dzieci" pająka bądź mrówki? Chyba nie. Pomysł ten wielokrotnie był wykorzystywany w kulturze masowej. Wspomnieć należy Stephena Kinga oraz innych twórców. Również w II sezonie Wiedźmina mamy do czynienia z czymś, co rośnie pod raną wywołaną walką z potworem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz